SIKÇA SORULAN SORULAR
 • Tonguç Akademi'ye üye olmak ücretli mi?

  Tonguç Akademi'nin web sitesine üye olmak hem çok kolay hem de tamamen ücretsizdir.
 • Tonguç Akademi’ye nasıl üye olurum?

  Tonguç Akademi web sitesine girdiğinde üye ol butonuna tıkla! Gelen sayfaya cep telefonu numaranı gir. Telefonuna gelen kodu ilgili alana gir. İstenilen bilgileri doldurarak üyeliğini oluştur. İşte bu kadar basit!
 • Üye olurken cep telefonuma gelecek olan SMS ücretli mi?

  Hayır tamamen ücretsiz.
 • Tonguç Akademi’de hangi sınıflara ait dersleri bulabilirim?

  Web sitemizde şimdilik 5, 6, 7, 8 ve 9. sınıflarımız açık. 10, 11, 12. sınıflarımızı da yakında açıyoruz. Tüm derslerin videolarını, okul müfredatına uygun ve düzenli şekilde bulabilirsin.
 • Yenilenen Tonguç Akademi’de neler var?

  Yenilenen web sitemizde düzenli şekilde konu anlatım videolarını, konu testlerini, soru çözümü videolarını, ünite özetlerini ve deneme sınavlarını bulabilirsin. Ayrıca, Tonguç Akademi’nin üç uygulaması bulunmakta: TATS uygulamasıyla test kitaplarının soru ve çözümlerine ulaşabilirsin. Akıl Kartları uygulaması ile Fen, İnkılap, Din ve İngilizce dersleriyle ilgili öğrenmen gereken tüm kavram ve özellikleri akıl kartlarında bulabilirsin. YKS Edebiyat uygulaması ile, tüm yazar ve eserleri, 5 dakikada tekrar edebilir, quiz’lerle öğrendiklerini pekiştirebilirsin.
 • Konu testlerini çözebilmek için ne yapmalıyım?

  Konu testleri sınıf paketlerini satın alan kullanıcılar içindir. Testleri çözebilmek için ilgili sınıf paketini satın almalısın. Konu testleri şimdilik sadece 8.Sınıf (LGS) için geçerlidir.
 • Sınıf paketlerine nasıl ulaşabilirim?

  Buraya tıklayarak istediğin paketi seçebilirsin. Sınıf paketini almak için

   

  1.ADIM: tongucakademi.com'a girerek ücretsiz üye olun, sınıfınızı doğru seçmeyi unutmayın 2.ADIM: Üyelikten sonra yukarıdaki menüde çıkan "ÜYELİK PAKETLERİ" ne tıklayın 3.ADIM: Sınıf paketini seçerek "HEMEN AL" butonuna tıklayın 4.ADIM: Ödeme yönteminizi seçtikten sonra kredi kartı ise kart bilgilerini doğru girerek satın alma yapın. Kapıda ödeme veya Havale-Eft seçeneğinde bilgilerinizi doğru girdiğinizden emin olun. 5.ADIM: Her seçenekte adres bilgilerinizi mutlaka doğru girin. Eğer TEOG öğrencisi iseniz Akıl Haritaları adresinize ücretsiz gönderilecektir. Akıl Haritaları, sınıf paketinin yanında hediyedir. Akıl Haritaları’nı ayrıca da satın alabilirsiniz Kredi kartı ile alımlarda SSL güvenlik sertifikası kullanılmakta olup kredi kartı bilgileriniz hiç kimse tarafından görülemez. Tonguç Akademi'nin hedefi eğitimde fırsat eşitliğidir. Daha kaliteli ve daha çok içeriği öğrencilere sunmak için sınıf paketlerini çok uygun bir ücretle sizinle buluşturuyoruz.
 • 5. Sınıf paketinin içinde neler var?

  5. Sınıf Paketinde: Türkçe 28 Konu anlatımı 2 Yazılı Soruları Matematik 46 Konu anlatımı 3 Yazılı Soruları Fen 60 Konu anlatımı 2 Yazılı Soruları Sosyal 55 Konu anlatımı 1 Yazılı Soruları İngilizce1 Yazılı Soruları, Olmak üzere 4 ana dersin yeni müfredata uygun,toplam olarak YouTube'da yayınlanmamış, 5.Sınıf paketine özel 198 video bulunmakta.
 • 6. Sınıf paketinin içinde neler var?

  6. Sınıf Paketinde: Türkçe 24 Konu anlatımı 4 Yazılı Soruları Matematik 44 Konu anlatımı 3 Yazılı Soruları Fen 52 Konu anlatımı 3 Yazılı Soruları Sosyal 87 Konu anlatımı 4 Yazılı Soruları, Olmak üzere 4 ana dersin yeni müfredata uygun, Toplam olarak Youtube'da yayınlanmamış, 6.Sınıf paketine özel 221 video bulunmakta.
 • 7. Sınıf paketinin içinde neler var?

  7. Sınıf  Paketinde: Türkçe 30 Konu anlatım 2 Yazılı Soruları Matematik 47 Konu anlatımı 3 Yazılı Soruları Fen 43 Konu anlatımı 2 Yazılı Soruları Sosyal 53 Konu anlatımı 1 Yazılı Soruları İngilizce 1 Yazılı Soruları Olmak üzere 4 ana dersin yeni müfredata uygun, Toplam olarak YouTube'da yayınlanmamış, 7.Sınıf paketine özel 182 video bulunmakta.
 • 8. Sınıf paketnin içinde neler var?

  8. Sınıf Paketi Türkçe44 konu anlatımı, 19 soru çözümü, 5 yazılı soruları ve 20 Akıl Haritası Matematik 65 konu anlatımı, 47 soru çözümü, 3 yazılı soruları ve 16 Akıl Haritası Fen 78 konu anlatımı, 39 soru çözümü, 2 yazılı soruları ve 20 Akıl Haritası İnkılap 78 konu anlatımı, 20 soru çözümü, 4 yazılı soruları ve 20 Akıl Haritası İngilizce 27 konu anlatımı, 6 yazılı soruları Din Kültürü 17 konu anlatımı, olmak üzere 4 ana dersin yeni müfredata uygun, YouTube'da hiç yayınlanmamış Toplam 265 konu anlatım videosu Toplam 125 soru çözümü videosu Toplam 20 yazılı soruları videosu Toplam 76 Akıl Haritası videosu Toplam olarak YouTube’da yayınlanmamış sadece 8. sınıf paketine özel 486 video bulunmakta. Ayrıca bu derslere ait yüzlerce soru içeren Özel Testler de bulunmakta. Buna ek olarak, Akıl Haritaları hediye olarak verilmektedir. Akıl Haritaları birinci dönem konularını içermektedir. Fen, İnkılap, Matematik, Türkçe, İngilizce ve Din Kültürü olmak üzere 6 derse ait Akıl Haritası adresinize Ücretsiz Hediye olarak gönderilmektedir.
 • 9. Sınıf paketinin içinde neler var?

  Türk Dili ve Edebiyatı; 62 konu anlatım, 2 yazılı soruları Tarih 71 konu anlatım Coğrafya 49 konu anlatım, 5 yazılı soruları Matematik 94 konu anlatım, 47 soru çözüm, 9 yazılı soruları Fizik 60 konu anlatım, 9 yazılı soruları Kimya 44 konu anlatım, 4 yazılı soruları Biyoloji 71 konu anlatım, 6 yazılı soruları Olmak üzere 8 ana dersin yeni müfredata uygun, YouTube'da hiç yayınlanmamış 451 Konu Anlatım videosu 47 Soru Çözümü videosu (sadece matematik dersi için bulunmakta) 35 Yazılı Soruları videosu toplam olarak YouTube'da yayınlanmamış sadece 9. Sınıf paketine özel 533 video bulunmakta
 • Sınıf paketlerini ne kadar süreyle kullanacağım?

  Sınıf paketleri alındığı günden itibaren 365 gün (1yıl) geçerlidir. Örneğin 18 Eylül 2017’de paket alan bir öğrenci 18 Eylül 2018 tarihine kadar istediği sınıf için kullanabilir.
 • Neden Sınıf paketi alayım, zaten YouTube'da videolar var?

  Sınıf Paketindeki videolar Youtube'da yayınlanmamış videolardan oluşmaktadır. Tamamen Sınıf paketi alanlara yani web sitesine özel videolardır. Youtube'da aynı konu başlığıyla video bulunabilir. Web sitesindeki videoların temel farkı, MEB'in müfredatına, kazanımlarına, ünitelerine %100 uyumlu ve daha ayrıntılı olmasıdır. Ayrıca web sitesindeki videoların düzgün kategorileri, okuldaki sırayı takip etmesi en büyük avantajıdır.
 • Sınıf anahtarı aldım, kargom hala gelmedi?

  Sınıf Anahtarı, tongucakademi.com’daki tüm online içeriklere ulaşmanı sağlar. Herhangi bir CD veya kitap gönderimi yapılmaz.
 • Sınıf Paketi ve Sınıf Anahtarı’nın farkı nedir?

  Sınıf paketinin içeriği; 1 yıllık sınıf anahtarı ve 1 dönemlik akıl haritalarıdır (5 ve 6. Sınıflar hariç). Sınıf Anahtarı ise, tongucakademi.com’daki tüm online içeriklere ulaşmanı sağlar. Sınıf paketi, Sınıf Anahtarı’nı da kapsar. 7. 8. 9. sınıflar için Akıl haritaları sadece 1. dönem konularını kapsamaktadır.Doğru Akıl Haritaları’nın sana ulaşabilmesi için satın alma yapmadan önce “BİLGİLERİM” kısmında okuduğun sınıfın seçili olduğundan emin olmalısın. 5. ve 6. sınıflar için Akıl Haritaları 2 dönemi de kapsamaktadır.
 • Ben internetten alışveriş yapmıyorum. Kapıda ödeme için de ek ücret ödemek istemiyorum ama Sınıf Anahtarı’nı almak istiyorum. Ne yapmam gerek?

  Listeden sana en yakın Tonguç Kırtasiyesini bularak Sınıf Anahtarı'na ulaşabilirsin.
 • Ödeme Yöntemleri neler?

  Kredi Kartı, Kapıda nakit Ödeme, Havale-Eft olmak üzere 3yöntemle ödeme yapabilirsiniz. Kredi Kartı ile satın alma en hızlı ödeme yöntemidir. Satın alma başarılı olduğu anda otomatik olarak videoları izlemeye, soruları çözmeye hemen başlayabilirsiniz. Bu 3 ödeme yönteminde de 8.sınıf (TEOG) paketini alan öğrencilere Akıl Haritaları ücretsiz hediye olarak gönderilmektedir. Kredi Kartı ile ödeme yapan öğrencilerimiz, Havale-EFT ile ödeme yapan öğrencilerimiz Akıl Haritalarını evlerine gelen Kargo ile Kargocuya HİÇBİR ücret ödemeden alabilirler.
 • Kredi Kartı ile nasıl satın alırım?

  Kart Numarası, Kart sahibinin Adı-Soyadı, Son kullanma tarihi (ay-yıl), Güvenlik numarası (kartın arka yüzündeki 3 haneli numara) doğru girildikten sonra ödeme onaylanır. Ödemeniz onaylandıktan sonra paketiniz hemen  aktive olur ve videoları izleyip, testleri çözebilirsiniz. Kredi Kartı bilgileriniz dünyadaki önde gelen internet güvenlik Şirketlerinden olan ile korunmakta olup biz dahil kimse tarafından görülmemektedir. Web sitemizde satın alma işlemi yaparken üstteki adres çubuğunuza bakarsanız yeşil gözükür. Bunun manası site tamamen güvenilir ve onaylı demektir.
 • Kapıda Ödeme ile nasıl satın alırım?

  Kapıda Ödeme ile satın almak için özellikle Adres bilgilerinizi doğru girmeniz gerekmektedir. Kapıda ödeme yönteminde kapınıza gelen Kargo çalışanına ödemeyi nakit olarak yaparsınız. Kargo çalışanı sizden Tonguç Akademi web sitesinde gösterilen ücrete ek olarak hiçbir ücret isteyemez. Kapıda ödemede yönteminde diğer ödeme yöntemlerine göre 10 TL daha fazla ücret çıkar. Bu fark ücreti, Kargo Şirketi tarafından tahsilat hizmet bedeli olarak tahsil edilmektedir. Kredi Kartı veya Havale-EFT seçeneği ile ödeme yaparsanız, bu farkı ödemezsiniz. . Kapıda ödeme yönteminde videoları hemen izlemeye başlayamazsınız. Evinize gelen Kargoda yazan "SİPARİŞ NO" yu web siteye giriş yaptıktan sonra ana sayfanızdaki paketlerim seçeneğindeki "KOD GİR" bölümüne yazarak videoları izlemeye, testleri çözmeye başlayabilirsiniz.
 • Havale-EFT ile nasıl satın alırım?

  Havale-Eft  ile satın almak için bilgilerinizi doğru girdikten sonra siparişinizi onayladığınız zaman size Sipariş Kodu ve ödeme yapabileceğiniz banka hesapları bilgilerinin bulunduğu bir ekran gelir. Havale veya EFT yaparken, Açıklama kısmına sipariş kodunuzu girmeyi unutmayın! E-dekontu info@tongucakademi.com adresine göndermeniz, işlemlerinizin daha hızlı sonuçlanmasına yardımcı olacaktır. Ödemeniz Hesaplara geçtikten en geç 1 gün sonra paketiniz aktive olur ve videoları izleyip, testleri çözebilirsiniz.
 • Ücret bir defalık mı yoksa her ay ödemem mi gerekiyor?

  Ödenen Sınıf Paketi ücreti 1 yıl (365 gün) için geçerlidir. Dolayısıyla bir yıl boyunca başka bir ücret ödemenize gerek yoktur.
 • Paket satın almama rağmen hala satın al uyarısı çıkıyor, neden?

  Paket satın almanıza rağmen videolara tıkladığınızda "bu videoyu izlemek için paket satın almalısın" şeklinde bir uyarı görürsen üst menüdeki "ÇIKIŞ" a tıklayarak üye çıkışını yapıp tekrar "ÜYE GİRİŞ" i yaparsan sistem kendini yeniler ve sorun ortadan kalkar. Eğer hala sorun yaşıyorsan info@tongucakademi.com adresine e-posta gönderebilirsin.
 • TC Vatandaşlık Numaramı niye soruyorsunuz?

  Satın alma işlemi yaptığında Tonguç Akademi Eğitim ve Teknoloji Hizmetleri Ltd. Şirketi tarafından adına bir fatura kesilir. Bu faturanın kesilebilmesi için yani vergi yükümlülüğümüzü tamamlayabilmek için vatandaşlık numarasına ihtiyacımız var, bu yasal bir zorunluluk olduğu için vatandaşlık numaranız talep edilmektedir. Bu bilgi, üye olurken Gizlilik Sözleşmemizde de belirttiğimiz gibi, kimseyle paylaşılmayacaktır.
 • TATS Nedir?

  TATS (Tonguç Akademi Takip Sistemi) sayesinde kitaplarınızı telefonunuza yükleyebileceksiniz. TATS çözdüğünüz soruları ve izlediğiniz videoları takip edecek. Yanlış çözdüğünüz soruları Hata Kutunuza taşıyacak. TATS seni tanıyıp, bilecek, nerede eksiğin varsa seni oraya yönlendirecek 👏Ayrıca kitaplardaki her sorunun çözümlü videosu bulunacak. Çözemediğiniz soruların QR kodunu TATS'a okutarak nasıl çözüldüğünü izleyebileceksiniz.
 • TATS uygulamasına, üyeliğimle giriş yapamıyorum. Ne yapmalıyım?

  TATS uygulamasına giriş yapabilmek için, tongucakademi.com üzerindeki aynı telefon numaran ve e-mail adresinle tekrar yeni bir üyelik gerçekleştirmen gerekmektedir.
 • Barkod okunmuyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?

  Kitabın iç kapağında bulunan barkoda ait bir fotoğrafı; hangi kitap olduğu bilgisi, üye olduğun mail adresi bilgileriyle aktivasyon@tongucmagaza.com adresine göndermen yeterli olacaktır. Ekibimiz, yardımcı olacaktır.
 • TATS uygulamasını farklı bir telefonda kullanmak istiyorum. Kullanabilir miyim?

  Aynı anda iki farklı telefonda kullanamazsın. Fakat, uygulamadan çıkıp, farklı bir telefonda giriş yapabilirsin.