İn miyiz Cin miyiz Kimiz Biz?

Sıkıcı ve uzun derslerin okulda boğazımıza dayatılması, binlerce ders konusunun konserve gibi blog derslere sıkıştırılması, anlayacak olsak bile o kadar gereksiz ve ayrıntı konular denizinde anlamadan kaçacak delik aramamıza neden oluyordu.

Teog, Ygs, Lys diye diye, daha haftasonunun tadını çıkaramadan dersane yollarını arşınladığımız, iki dakikalığına internet başına oturmamızın annemizden bir kamyon dolusu azar işitmemize hatta arada sırada kafamıza terliğini de yememize neden olduğu o kara günler artık çok uzaklarda. Uyanın!

Artık hayatımızda Tonguç var. O, derslerde anlamadığınız konuları anlamanıza yardımcı bir dost. O, en zor konularda elinizden tutan samimi bir arkadaş. O, yapamıyorum diye pes ettiğiniz durumlarda sizi arkanızdan destekleyen bir yardımcı. 

Evet o Tonguç Akademi. 
Kendimizden kısaca bahsedecek olursak; 2002 yılında Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Levent’teki kurumumuzda sınavlar hazırlık, eğitim koçluğu, sınav yayıncılığı konularında öğrencilere bire bir ve gruplar halinde hizmet veren dinamik, çalışkan, alanında deneyimli iki kişilik bir ekip ile bu yola başladık.

Şimdiye kadar birçok öğrencimizin Türkiye derecesi yapmasını ve hayallerine ulaşmasını sağlarken gösterdiğimiz taktikleri ve soru çözme yöntemlerini, şimdi Türkiye’nin her yerindeki öğrencilerle paylaşmayı hedefliyoruz. Amacımız; eğitim ve öğretimde herkesin eşit şartlarda faydalanabileceği, ders çalışmayı bir zorunluluk olmaktan çıkarıp severek yapacağı ortak bir platformda birleştirmek.

Bu akademin en önemli yapı taşları siz değerli öğrencilersiniz. Sizlerden alacağımız güç ile, başarıya giden bu yolda sağlam ve kararlı adımlarla uzun mesafeler kat edebileceğimize inanıyoruz. Birlikte daha güçlü ve daha başarılı olacağız. Siz de inanın!